Menu

Siiski on nöörisõlme tõenäosust suurendavaid tegureid:

Siiski on nöörisõlme tõenäosust suurendavaid tegureid:

See võib põhjustada mõningaid tavalisi kõhuvalu põhjuseid raseduse ajal, mida on lihtne hallata ja mis tõenäoliselt kaovad iseenesest:

Seedeprobleemid. Teie laps avaldab kõhule ja soolestikule suurt survet, eriti teisel ja kolmandal trimestril. Seedetrakti valu maos võib olla kõike alates gaasidest kuni puhituseni ja kõhukinnisuseni. Kui tundub, et teie valu on seotud söömisega, siis keskenduge rohke vee joomisele ja toidule rohkem kiudainete lisamisele.

Pingutatud lihased. Enamik naisi võtab raseduse ajal 25–35 naela, et oma last toetada. See kaal koos teie hormoonide mõjuga teie lihastele ja sidemetele võib kergesti põhjustada selja, külgede ja kõhu lihaseid. Lihaspingevalu tundub üldiselt õrn ja valus ning jääb tõmmatud lihase piirkonda. 

Krambid. See, et teil ei ole raseduse ajal menstruatsioone, ei tähenda, et teil ei tekiks krampe. Teie emakas venib dramaatiliselt ja eriti esimesel ja teisel poolaastal võite kohanedes tunda krampe. Need krambid tunduvad nagu valutavad või torkivad valud nagu menstruatsioonivalud, kuid sageli leevendavad nad kuumust või kaovad iseenesest.

Braxton Hicksi kokkutõmbed. Teie keha harjutab mõnikord tõeliseks sünnituseks Braxton Hicksi kokkutõmmetega, mida tuntakse ka kui “vale sünnitusvalusid”. Need on üldiselt palju leebemad kui tegelik töö, nad on ebaregulaarsed ja kipuvad tugevaks muutuma ning seejärel nõrgemaks muutuma. Braxton Hicksi kokkutõmbed võivad olla ebamugavad või valusad, kuid need peatuvad iseenesest, kui muudate asendit või liigute ringi.

Jätkub

Kõhuvalu tõsised põhjused raseduse ajal

Enamik kõhuvalu põhjuseid raseduse ajal ei pea muretsema, kuid mõned kõhuvalu põhjused vajavad kohe arstiabi. Kui kahtlustate, et teil on mõni järgmistest probleemidest, pöörduge viivitamatult arsti poole.

Apenditsiit. Apenditsiit on teie pimesoole infektsioon, mis võib tekkida isegi raseduse ajal ja vajab kohest ravi. Apenditsiit põhjustab: 

Valu paremal küljel Kõhuvalu naba lähedal Iiveldus Söögiisu puudumine Oksendamine Palavik Väsimus

Sapikivid. Teie sapipõis aitab seedida rasvast toitu. Kui olete rase, võivad hormoonid ja teie seedesüsteem mõjutada teie sapipõit, põhjustades sapikivide teket. Need kivid põhjustavad:

Terav, torkiv valu paremas ülanurgas Iiveldus Oksendamine Söögiisu kaotus Palavik

Sapikivid võivad iseenesest kaduda või vajavad arstiabi. Rääkige oma arstiga, kui teil tekib mõni neist sümptomitest. 

Preeklampsia. Preeklampsia on ohtlik seisund, mida leidub ainult rasedatel. Teie keha reageerib rasestumisele kõrge vererõhu tekkega. Teie vererõhk võib tõusta nii kõrgele, et see võib kahjustada teie maksa ja neere. Preeklampsia parim ravi on lapse sünnitamine.  

Preeklampsia tunnuste hulka kuuluvad:

Valu ülakõhus paremal küljel Ähmane nägemine Tugevad peavalud Õhupuudus Iiveldus Vähem urineerimine

Kui teil esineb mõni neist sümptomitest, rääkige sellest kohe oma arstile. 

Raseduse katkemine. Kui teil tekib alakõhu paremal küljel tugev valu ja määrimine, võib teil tekkida raseduse katkemine. Igal pool 10–20% naistest esineb raseduse katkemise järel raseduse katkemist. Kui raseduse katkemine on alanud, ei saa seda peatada.

Kui teil on määrimist, punast verejooksu või hüübimist, on võimalik raseduse katkemine. Rääkige kohe oma arstiga. 

Millal muretseda kõhuvalu pärast raseduse ajal

Väiksemad kõhuvalu põhjused kaovad üldjuhul mõne aja pärast iseenesest, eriti kui neid ravitakse soojuspatjadega. Kuid mõnel juhul on valu hädaolukorra märk.

Pöörduge kohe oma arsti poole, kui teil tekivad:

Pidev või tugev valu kõhus või seljas Valu, mis on hullem öösel või lamades Valu, millega kaasneb punetus või turse Valulik urineerimine Kokkutõmbed enne 37 nädalat, toimuvad 10 minuti jooksul Märgatav lapse liikumise vähenemine 28 nädala pärast Oksendamine ja iiveldus või kõhulahtisus Äärmuslikud või pidevad peavalud Verejooks või lekkiv tupevedelik Palavik Ähmane nägemine

Teie arst aitab teid. Kui tunnete muret mõne sümptomi pärast, võtke abi saamiseks ühendust. 

WebMD meditsiiniline viide Arvustanud Dan Brennan, MD, 22. veebruar 2021

Allikad

ALLIKAD:

Ameerika sünnitusarstide ja günekoloogide kolledž: „Varajane raseduse kaotus.”

Haiguste tõrje ja ennetamise keskused: „Kaalutõus raseduse ajal.”

Kirjastus Harvard Health: „Lihaspinge”.

Mayo kliinik: „Raseduse sümptomid: mis juhtub kõigepealt.”

Diabeedi ning seede- ja neeruhaiguste riiklik instituut: „Sümptomid & Sapikivide põhjused. „

Preeklampsia Sihtasutus: “Märgid & Sümptomid. ”

Stanfordi laste tervis: „Hoiatusmärgid raseduse ajal.”

StatPearls: „Apenditsiit raseduse ajal.”

UMC Rochester: „Seljavalu raseduse ajal.”

TÜ Edela-meditsiinikeskus: „4 tavalist rasedusega seotud seedetrakti probleemi ja millal arstile helistada.”

Kostüümid, lõkked … ja külmetushaigused? Kui suvi loojub päikeseloojangusse, pole külma- ja gripihooaja algus liiga kaugel. Nakkuse vältimiseks järgige neid näpunäiteid.

Võtke gripivaktsiin

See on parim viis haigestumise vältimiseks. Alla 5 -aastastel lastel, kellel on gripp, on tõenäolisemalt muid tõsiseid terviseprobleeme, nagu kopsupõletik.

Eksperdid soovitavad, et 6 -aastased ja vanemad lapsed saaksid vaktsiini igal aastal. 6 -kuused või vanemad lapsed saavad selle kätte. 2 -aastastele ja vanematele lastele on saadaval ninasprei.

Õpetage head hügieeni

Isegi väikesed lapsed saavad õppida elementaarseid hügieeniharjumusi. Näidake oma lapsele, kuidas ja millal ta peaks käsi pesema. Nad peaksid:

Niisutage käsi sooja veega Hõõruge käsi seebiga vähemalt 20 sekundit Loputage ja kuivatage puhta rätikuga

Lapsed peaksid käsi pesema:

Enne toidu tegemist või söömist Pärast vannitoa kasutamist Pärast prügi puudutamist

Külma ja gripi mikroobid levivad köhides, aevastades või rääkides. Tuletage lastele meelde, et nad kasutaksid suu ja nina katmiseks salvrätikut. Kui neid pole, peaksid nad kasutama küünarnuki sisemust, mitte käsi. Visake kasutatud salvrätikud kindlasti minema ja jätkake kätepesuga.

Puhastage ja desinfitseerige

Tugevdage puhastusrutiini, et valmistuda külmaks ja gripihooajaks. Soovite puhastada ja desinfitseerida:

Kõrge puudutusega pinnad. Uksenupud, valgustite lülitid, tööpinnad ja muud alad, mida palju puudutate, meelitavad ligi mikroobe. Puhastage neid seebi ja veega, et eemaldada mustus, seejärel desinfitseerige mikroobide hävitamiseks EPA heakskiidetud tootega. Ärge unustage kanda kindaid, mille saate ära visata või pesta ja uuesti kanda.

Mänguasjad. Täidisega mänguasju on ohutu visata pesumasinasse ning mõnda plastikust mänguasja saate pesta nõudepesumasinas või käsitsi. Lugege kindlasti kõigepealt puhastusjuhiseid.

Pesu. Peske riideid, rätikuid, voodipesu ja muid esemeid tootja juhiste järgi. Kasutage võimaluse korral sooja vett ja kuivatage esemed täielikult.

Tugevdage nende immuunsüsteemi

Teie lapse immuunsüsteem kaitseb teda haiguste eest ja tema elustiil võib mõjutada selle reageerimist külmetusele või gripile. Nende immuunsüsteemi tugevdamiseks saate:

Jätkub

Tervislik toit ja vitamiinid. Lapsed peaksid sööma palju puu- ja köögivilju, mis sisaldavad vitamiine A, B6, C ja E ning mineraale nagu tsink, seleen, raud ja foolhape. Kui te ei arva, et teie laps saab piisavalt, proovige multivitamiine.

Magama. Unepuudus võib vähendada teie lapse võimalusi haiguse vastu võidelda. Uuringud näitavad, et täiskasvanud, kes magavad 8 või enam tundi öösel ja magavad kvaliteetsemalt, külmetavad harvemini. Kooliealised lapsed vajavad 9–11 tundi und päevas.

Harjutus. Regulaarne treenimine toetab tervet immuunsüsteemi ja üldist head tervist. Samuti on tõendeid selle kohta, et see aitab kaasa verevoolule, mis võimaldab rakkudel ja immuunsüsteemil oma kehas liikuda ja oma tööd hästi teha. Kooliealised lapsed peaksid iga päev saama 60 minutit mõõdukat kuni intensiivset treeningut. Stress. Teadlased on leidnud, et stress võib teie lapse immuunsüsteemi ja stressihormooni (kortisooli) taseme maha lükata, suurendades nende haigestumisvõimalusi. Jälgige stressi märke, nagu une muutused, meeleolumuutused, kõhuvalu ja muud füüsilised ning muutused käitumises. Veetke nendega aega ja kuulake, veenduge, et nad magavad piisavalt ja söövad tervislikku toitu. Aidake neil õppida tervislikke viise stressi maandamiseks.

Planeerige ette

Nohu või gripp võib tekkida igal ajal. Proovige kohe varusid varuda. Otsige neid esemeid: 

Kuded, paberrätikud ja tualettpaber Külma- ja gripivastased ravimid (valuvaigistid, dekongestandid ja köhatilgad) Vedelikud (madala naatriumisisaldusega supp, kofeiinivaba tee) Kodumajapidamises kasutatavad puhastus- ja desinfitseerimisvahendid Käte desinfitseerimisvahend vähemalt 60% alkoholiga Seep (käsitsi seep, nõudepesuvahend ja pesupesemisvahend) Termomeeter Kuumus- või jääkott

Mõtle ka asjadele, mida oma pisikesel teha, kui ta on terve päev kodus haige. Valige tegevused, mis ei vaja liiga palju energiat – need, mida nad saavad teha voodis või diivanil, lõpetada kiiresti või naasta hiljem. Ideede hulka kuuluvad:

Raamatud (paber-, heli- ja värviraamatud) Mõistatused Ehituskivid Voolimissavi Muusika Lauamängud Ajumängud (ristsõnad, sõnaotsingud) Lihtne kunst ja käsitöö WebMD meditsiiniline viide Arvustanud Hansa D. Bhargava, MD, 27. oktoober 2020

Allikad

ALLIKAD:

Harvardi meditsiinikool: „Kuidas tugevdada oma immuunsüsteemi.”

Seattle’i lapsed: „Tegevused kodus haigetele lastele”.

CDC: „Gripp: väikesed lapsed”, „Millal & Kuidas käsi pesta „,” Kodu puhastamine „,” Kui palju füüsilist tegevust lapsed vajavad? ” “Köha & Aevastamine.”

Ameerika rahvatervise assotsiatsioon: “Külm & gripivarustus: mida vajate kodus haigena. „

Sisehaiguste arhiiv: „Uneharjumused ja vastuvõtlikkus külmetushaigustele”.

SleepFoundation.org: „Kui palju und vajavad imikud ja lapsed?”

Immunoloogia ajakiri: „Laste psühholoogiline stress võib muuta immuunvastust.”

KidsHealth: “Lapsepõlve stress”, “Kätepesu: miks see nii tähtis on”, “Turvaliste mänguasjade valimine”.

EPA: „6 sammu turvaliseks & Efektiivne desinfektsioonivahendite kasutamine. ”

Raseduse ajal keskendute loendamisele kuni lapse sündi. Siiski võib ultraheli ajal tekkida muresid, mis tekitavad kahtlusi ja muresid. Kui nabasõlmed tekivad vähem kui 2% rasedustest, siis kui teie lapsel see on, võite küsida, mida see tähendab.

Mis on nabanöör?

Nabanöör kinnitub platsenta külge, mis on elund, mis areneb raseduse ajal vere, hapniku ja toitumise ülekandmiseks emalt lapsele. Emakas ei saa teie laps veel kopse kasutades hingata. Nabanöör kannab teie lapselt hapnikuga rikastatud verd platsentasse. 

Teie beebi nabanööris on kolm lihaskihti:

Tunica externa: see välimine kiht on elastne ja tihe, et kaitsta nööri kahjustuste eest. Tunica media: nööri keskmine kiht sisaldab enamikku veresooni. See reguleerib teie lapse verevoolu ja vererõhku. Tunica interna: see on nööri keskosa, mis koosneb sidekoest. See sisaldab ventiile, mis kontrollivad verevoolu, et tagada hapnikuga rikastatud vere sisenemine platsentasse ja hapnikuga rikastatud veri naaseb teie lapsele.

Mis on nabasõlm?

Nagu nimigi ütleb, on nabasõlm koht teie beebi nabanööris, mis seotakse kinni. Nöörisõlm võib takistada väga vajalike toitainete jõudmist teie lapsele, pidurdades nende kasvu ja tekitades muid terviseprobleeme. Võite olla kindel, et enamik nabanööri sõlme ei kahjusta lõpuks imikuid emal

Nabasõlme põhjused. Raseduse ajal tunnete, et teie laps lööb ja kõigutab kogu päeva. Kui nad venivad ja uurivad oma väikest kodu teie emakas, on nööri sõlmimine väga lihtne. Enamik nöörisõlme tekivad raseduse alguses, kui teie laps on veel väike ja tal on rohkem ruumi liikumiseks. Siiski on nöörisõlme tõenäosust suurendavaid tegureid:

Kaks last jagavad ühte kotti (identsed kaksikud) Emakas ei ole piisavalt amnionivedelikku Tavalisest pikem nabanöör Laps on keskmisest väiksem, võimaldades rohkem ruumi liikumiseks

Jätkub

Nabasõlme tunnused suganorm apteegi hinnas. Enamik sõlme ultraheli pildistamisel ei ilmu. Seda seetõttu, et juhe on pikk ja kui teie laps kasvab, võivad nad ultraheli vaatamise ajal katta osa nöörist. Lisaks ei ole ultraheli pildid alati piisavalt selged, et näidata sõlme.

Kuna aga tehnik jälgib teie beebi südame löögisagedust ja aktiivsust, kontrollivad nad nabasõlme märke. Isegi kui nad ei näe seda visuaalselt, suudavad nad tuvastada muid platsenta verevarustuse märke. Näiteks kui teie lapse pulss on madal või ebajärjekindel, on see märk nöörisõlmest. 

Teie laps võib olla ka tavalisest vähem aktiivne, kuna tema toitainete pakkumine on katkenud. Rääkige kindlasti oma arstile või tehnikule, kui olete märganud, et teie lapse aktiivsus emaka sees on vähenenud.

Nöörisõlme mured. Kuigi enamik nöörisõlme ei kujuta teie lapsele ohtu, jälgivad arstid teie rasedust siiski tähelepanelikult, kui see tuvastatakse. Nöör on loodud selleks, et vältida tiheda sõlme – mida nimetatakse ka “tõeliseks sõlmeks” – tekkimist. Enamik sõlme ei tekita teie lapsele probleeme.

Niikaua kui sõlm pole liiga tihe, pole verevool ja toitained piiratud. Tihe sõlm jätab aga teie lapse ilma piisavalt hapnikuta ning seab ta ajukahjustuse ja isegi surnult sündimise ohtu.

Sünnituse lisanduva stressi ja surve tõttu on võimalus, et teie beebi nabasõlm võib sünnituse ajal pingulduda. Sellepärast jälgivad arstid tähelepanelikult teie lapse südame löögisagedust, kui teie keha areneb sünnitusjärgus. Kui teie lapse südame löögisagedus langeb liiga palju, võite vajada keisrilõiget, et vältida rohkem stressi. See suurendab ohutu ja tervisliku sünnituse võimalust ilma komplikatsioonideta.

Nöörisõlme käsitlemine. Arstid ei saa ravida nabasõlme ja te ei saa midagi teha selle vältimiseks. Siiski võib sõlme tuvastamine ja beebi tähelepanelik jälgimine olla erinevus tervisliku sünnituse ja teie lapse võimaliku vigastuse vahel. Teadke nöörisõlme märke ja rääkige oma arstiga kõigist muredest.

Kui teie arst tuvastab ultrahelisõlme, võivad nad paluda teil tulla sagedamini ultraheli ja jälgima. Nad tahavad kontrollida piisavat kasvu ja tugevat südamelööki, mõlemad märgid näitavad, et teie laps õitseb emakas. Kui tunnete, et teie laps lööb kahe tunni jooksul vähem kui 10 korda, helistage kohe oma arstile.

WebMD meditsiiniline viide Arvustanud Dan Brennan, MD, 17. märts 2021

Allikad

ALLIKAD:

Sünnivigastuste ohutus: „nabasõlme vigastused”.

Tserebraalparalüüsi KKK: „Mis on nabasõlmede põhjus?”

Loote meditsiini sihtasutus: „Nabasõlme sõlm.”

Stat Pearls: „Anatoomia, kõht ja vaagen, nabanöör.”

Rasedus on suurepärane aeg teie elus, täis rõõmu ja ootust.